Zła matka.


Przyciągnęłam tytułem? Zła matka to ja. Popełniłam to, co dla innych matek jest "przestępstwem". Dałam mojemu dziecku czekoladę! I wiecie co? Nic się nie stało. Dziecko żyje, nie ma wysypki, nie dławi się, nie krztusi. Po prostu Heli nic się nie stało. Radości, którą zobaczyłam w jej oczach nie zamieniłabym na nic innego. Dlaczego zatem, coraz częściej od znajomych Mam słyszę: ...moje dziecko nie dostaje ani kawałeczka czekolady..., ....moje dziecko nie jada słodyczy..., ...mojemu dziecku nie wolno podawać cukru...!?

Nie przypominam sobie, żeby moje dzieciństwo pozbawione było czekolady. Był też trzepak na którym siedziałam cały dzień, farbowana słodka lemoniada i inne paskudztwa, którymi się zajadałam. Dlaczego zatem świadomie pozbawiamy tej przyjemności nasze dzieciaki. Dlaczego sami najlepiej wiemy co nasze dziecko lubi a czego nie? Oczywiście nie mówię o skrajnych, nieodpowiedzialnych rodzicach i dziadkach futrujących pociechy wszelakimi słodyczami w imię miłości.

Dajmy dzieciakom wybór, niech próbują, wybierają. Niech podejmują decyzję same, co lubią a czego nie. W dorosłym życiu też im się to przyda. Dotyczy to również ilości jedzenia. Same wiedzą kiedy ich brzuszek jest pusty. Nie trzeba koniecznie wpychać im śniadania, przekąski, obiadu, podwieczorka i kolacji. Jak mawiała moja ukochana nieżyjąca już Babcia Stasia - Jak zgłodnieją to same przyjdą....Wyróżnione posty
Posty już wkrótce
Cierpliwości...
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Regulamin:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt:

 

workshop.poland@gmail.com

sylwiasiwinska.id@gmail.com

 

WORKSHOP

mBank 97 1140 2004 0000 3402 3780 6337

  • Facebook Black Round
  • Instagram - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle

Polityka prywatności:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2015 by K-ID.